Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Server

Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů a je zakázáno je bez jejich
souhlasu jakýmkoliv způsobem rozšiřovat či publikovat.
jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu

 

optimalizováno pro: 1024x768 a vyšší, IE


Copyright Jeseniky.org design


2003 - 2023 Všechna práva vyhrazena

Vytvořeno v Joomla!

PageRank

Vápenná žila Fest Festem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 14 Září 2005 01:00
Share
Image

Když to minulou sobotu na pódiu rozbalili dva mladí moderátoři, pochopil jsem, proč právě tato akce nese název Fest Fest. Nultý ročník se podařilo parádně rozdýchat, pozvání přijalo hned devět mladých kapel. K zábavě přispěl taky turnaj ve fotbálku a uzené dobroty.

Od třetí hodiny odpolední to na fotbalovém hřišti ve Vápenné vřelo. Jako první začala svůj rockový nářez kapela z Tomíkovic, která sama o sobě tvrdí, že je beznadějná - publikum to ale vidělo jinak. Každopádně o muzikantech ze skupiny OFF ROAD jste se mohli v minulosti na stránkách Jesenického týdeníku dočíst více. Stejně tak je na tom kapela Reservé, která se potuluje někde mezi rockem, popem, funky a folkem. Poslední kapela, která vystupovala a původem patří na Jesenicko, je Campanula.

Zahrát si přišli také Two mens whose love's music, jesenicko - zábřežská formace s dost osobitým stylem, říkají, že hrají něco jako mellow core. Ze Zábřeha přijeli také VelmiKrátkéVlny se svým funky, jazz a latin. Potlesk si vychutnal také olomoucký Alibaba a Ostnatej drát.  Až z Prahy pak přijeli Mindway a nesmím zapomenout na šumperské o5 & Radeček!..............


Na Fest Festu je kromě jiného také hodně zajímavé jeho organizační pozadí. Celou akci zorganizovali Mladí Křesťanští Demokraté, jejichž pobočka na Jesenicku vznikla teprve nedávno: „Chtěli jsme se uvést a dát lidem na vědomí, že jsme tady," vysvětluje Dominik Liberda jeden z organizátorů Fest Festu. Podle jeho slov je cíle MKD připravit mladé lidi na budoucí politický život: „Kromě toho se budeme snažit na Jesenicku pořádat vzdělávací a zábavné akce, jako je třeba tato," dodává Dominik. Členové MKD a zároveň studenti čtvrtých ročníků středních škol by se prý nebránili, pokud by se Fest Fest stal tradicí: „Každopádně je to pro nás velká zkušenost," říká a pokračuje: „podobnou akci jsme organizovali poprvé a byli jsme hodně odkázáni na pomoc zkušenějších, za což bych jim chtěl určitě moc poděkovat!" Díky posílá také všem partnerům a sponzorům akce.

A jak se člověk může k MKD dostat a zapojit se aktivně do kulturního dění na Jesenicku? Dominik to vidí jednoduše: „Myslím si, že pokud je člověk mladý, je křesťan a má demokratické smýšlení, tak si k nám cestu určitě najde. Zatím je nás málo a organizace funguje hlavně na osobní bázi, časem se ale určitě rozrosteme." Více informací o Fest Festu najdete na adrese http://festfest.wz.cz, a na http://www.mladikd.cz najdete dostatek informací o MKD.

 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky