Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Server

Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů a je zakázáno je bez jejich
souhlasu jakýmkoliv způsobem rozšiřovat či publikovat.
jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu

 

optimalizováno pro: 1024x768 a vyšší, IE 5.0


Copyright Němčík design


2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena

Vytvořeno v Joomla!

PageRank

Fauna a flóra zatopených kamenolomů Jesenicka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Magda Zmrhalová   
Úterý, 17 Říjen 2006 22:35
Share
Image
Ve dnech 19. října až 3. prosince 2006 proběhne ve Vlastivědném muzeu v Šumperku zajímavá výstava s přírodovědnou tematikou - Fauna a flóra zatopených kamenolomů Jesenicka. Kurátorkou výstavy je RNDr. Magda Zmrhalová, pracovnice VM v Šumperku. Vernisáž je 19.10. v 17 hod. v Rytířském sále.
 Cenná kolekce fotografií, z nichž část mohou návštěvníci na výstavě zhlédnout, vznikala v průběhu let 1998 až 2005. Tak dlouho probíhalo sledování zatopených těžebních jam a lomů na Jesenicku. Inventarizace těchto mokřadních biotopů, jež vznikly činností člověka, je hlavní aktivitou Sdružení Lacerta, vedeného panem Lukášem Konečným.....
Na ploše asi 270 km2 bylo dosud nalezeno a zdokumentováno celkem 121 zatopených těžebních jam, z nichž převážnou část tvoří alespoň částečně zatopené kamenolomy, ale také několik zatopených pískoven a těžebních jam kaolínu a jílů. Celé území se nachází v povodí Odry. Zatopené těžební jámy mají v krajině Jesenicka obrovský význam pro udržení druhové rozmanitosti živočichů a rostlin, vázaných na vodní prostředí. Cílem výstavy je seznámit širokou veřejnost se životem v mokřadních biotopech a v jejich okolí. Návštěvník výstavy může vidět na makrofotografiích organismy, se kterými se například vzhledem ke skrytému způsobu života pod vodní hladinou nebo vzhledem k jejich malé velikosti, běžně nesetká.

Когда ""тот человек обнаружил свою кружку на полу, он громко проявил ""свое изумление, а Ден продолжал играть, "Скачать вконтакте для айфон"вернувшись в свой фантастический мир деревьев, гор, единорогов и ревущих грифонов.

Поэтому будет лучше, если ""вы отошлете ""свою подружку домой и соберете вещи.

Затем в зеркале перед ним стала проплывать одна ""улица, другая.

Этой ночью мы болтали с Рычуном "Скачать паланик книги"о том, о сем, пока не подрались, и "Барби скачать картинки"я потерпел поражение.

Я закурил, посмотрел вниз на "Краткое содержание сказки-были кладовая солнца"спящий город, а потом поднял взгляд на звезды.

Я тоже ""люблю фрукты, объяснил я и я знаю их секрет.

Вряд ли вы начали переговоры с "Скачать книги по кулинарию"нужной ноты, затеяв игры "Скачать электронную учебники 7 класс"с превращениями в чудовище и уродуя меня.

Семеро, вписанные "Скачать на телефон ассасин"в Красную Расчетную Книгу, не захотели сотрудничать "Скачать divx фильм"и удерживать Щитом внешний холод, поэтому я убил их.

скомандовал Шнелль откуда-то снизу.

Я "Бесплатная игра пингвины скачать"шел узнать, не ошибся ли в тебе.

так походят на украшенный "Читы для dayz скачать"резьбой алтарь.

 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky