Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankMistrovství ČR horských kol na rapotínské stráni PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Administrator   
MONDAY, 18. SEPTEMBER 2006 14:21
Share
Image
Konec září bude patřit adrenalinovému sportu, a to horským kolům. Na Rapotínskou stráň u Šumperka se sjedou hvězdy českého fourcrossu.
 Four Cross neboli 4X je nejmladší disciplínou MTB - aktuálně mezinárodně nejúspěšnější cyklistické odvětví v rámci oficiálních struktur Českého svazu cyklistiky (dva tituly Mistra světa, vítěz světového poháru 2004 a 2006, mistryně světa 2004). 4X je synonymem pro rychlost, napětí, totální koncentraci, maximální kontrolu kola, tvrdé kontaktní souboje i pády. To vše je vtěsnáno do cca 30 vteřin, na trati délky zhruba 300 metrů, oplývající překážkami, pro nás, běžné smrtelníky, převážně nepřekonatelnými. Ve  Four Crossu startují čtyři jezdci, o výsledku rozhoduje pořadí v cíli. Společná trať nabízí více možností překonání většiny překážek. 4X je show na prostoru přehledném pro diváky....V sobotu 23. září se uskuteční finálový závod ze série HOBBY CUP 2006 a v neděli 24.září se představí nejlepší jezdci v závodě o titul Mistra České republiky.
Účast přislíbil mimo jiné i dvojnásobný vítěz světového poháru a úřadující Mistr světa Michal Prokop, olomoucký Kamil Tatarkovič a nestárnoucí Michal Maroši. Z domácích borců momi jiných nastoupí Jaroslav Peškar a Marek Černý, který se bude snažit využít prozatímního čtvrtého místa v průběžném pořadí kategorie expert, aby dosáhl na stupně vítězů.
Sobotní večer bude plný kultury. Od 19-ti hod zahraje pražská macho-metalová skupina Status Praesents (vítěz loňské hudební soutěže televize Očko), šumperský hip-hop Pán a Pán a hardcorový Tainted. V průběhu nedělního závodu pak proběhne poslední závod ze série DMJ (Dirt Mountain bike Jam 2006), ve kterém diváci spatří neuvěřitelné kousky na horském kole jako backflipy, 360, suicide v podání nejlepších českých skokanů. Po oba dny závody začínají kvalifikací od 12ti hod a vstupné je zdarma.
Více informací naleznete na http://sumperk.4x.cz

 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky