Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankFauna a flóra zatopených kamenolomů Jesenicka PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Magda Zmrhalová   
TUESDAY, 17. OCTOBER 2006 22:35
Share
Image
Ve dnech 19. října až 3. prosince 2006 proběhne ve Vlastivědném muzeu v Šumperku zajímavá výstava s přírodovědnou tematikou - Fauna a flóra zatopených kamenolomů Jesenicka. Kurátorkou výstavy je RNDr. Magda Zmrhalová, pracovnice VM v Šumperku. Vernisáž je 19.10. v 17 hod. v Rytířském sále.
 Cenná kolekce fotografií, z nichž část mohou návštěvníci na výstavě zhlédnout, vznikala v průběhu let 1998 až 2005. Tak dlouho probíhalo sledování zatopených těžebních jam a lomů na Jesenicku. Inventarizace těchto mokřadních biotopů, jež vznikly činností člověka, je hlavní aktivitou Sdružení Lacerta, vedeného panem Lukášem Konečným.....
Na ploše asi 270 km2 bylo dosud nalezeno a zdokumentováno celkem 121 zatopených těžebních jam, z nichž převážnou část tvoří alespoň částečně zatopené kamenolomy, ale také několik zatopených pískoven a těžebních jam kaolínu a jílů. Celé území se nachází v povodí Odry. Zatopené těžební jámy mají v krajině Jesenicka obrovský význam pro udržení druhové rozmanitosti živočichů a rostlin, vázaných na vodní prostředí. Cílem výstavy je seznámit širokou veřejnost se životem v mokřadních biotopech a v jejich okolí. Návštěvník výstavy může vidět na makrofotografiích organismy, se kterými se například vzhledem ke skrytému způsobu života pod vodní hladinou nebo vzhledem k jejich malé velikosti, běžně nesetká.

Когда ""тот человек обнаружил свою кружку на полу, он громко проявил ""свое изумление, а Ден продолжал играть, "Скачать вконтакте для айфон"вернувшись в свой фантастический мир деревьев, гор, единорогов и ревущих грифонов.

Поэтому будет лучше, если ""вы отошлете ""свою подружку домой и соберете вещи.

Затем в зеркале перед ним стала проплывать одна ""улица, другая.

Этой ночью мы болтали с Рычуном "Скачать паланик книги"о том, о сем, пока не подрались, и "Барби скачать картинки"я потерпел поражение.

Я закурил, посмотрел вниз на "Краткое содержание сказки-были кладовая солнца"спящий город, а потом поднял взгляд на звезды.

Я тоже ""люблю фрукты, объяснил я и я знаю их секрет.

Вряд ли вы начали переговоры с "Скачать книги по кулинарию"нужной ноты, затеяв игры "Скачать электронную учебники 7 класс"с превращениями в чудовище и уродуя меня.

Семеро, вписанные "Скачать на телефон ассасин"в Красную Расчетную Книгу, не захотели сотрудничать "Скачать divx фильм"и удерживать Щитом внешний холод, поэтому я убил их.

скомандовал Шнелль откуда-то снизу.

Я "Бесплатная игра пингвины скачать"шел узнать, не ошибся ли в тебе.

так походят на украшенный "Читы для dayz скачать"резьбой алтарь.

 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky