Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankOlomoucký kraj nabízí báječné zimní zážitky PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Administrator   
THURSDAY, 19. OCTOBER 2006 23:21
Share
Image
Projekt Olomouckého kraje „Marketing cestovního ruchu v Olomouckém kraji“, který byl představen 6. 10. 2006 na tiskové konferenci na Krajském úřadě v Olomouci je ve fázi dokončování podpory na zimní sezónu. Tento projekt v celkové hodnotě 12.026.310 Kč je spolufinancován Olomouckým krajem a fondy EU, má dlouhodobý charakter a jeho primárním cílem je marketingová podpora turistických regionů Olomouckého kraje, tj. Střední Moravy a Jeseníků. Realizace projektu potrvá do roku 2007. Zahrnuje mimo jiné aktivity spojené s budováním image obou turistických regionů, tvorbu nabídek, dále zpracování marketingové studie, na jejíž výsledky bude v oblasti rozvoje cestovního ruchu Olomouckého kraje v dalších letech navázáno a zahrnuje také komunikační kampaň rozdělenou na zimní a letní sezónu....

Zimní kampaň byla oficiálně zahájená tiskovou konferencí 6. 10.2006.
Byly představeny loga turistických regionů a první image produkty projektu:
Střední Morava – Srdce a brány dokořán
Jeseníky – Horský ráj v létě i v zimě.

Prezentace výstupů projektu pokračuje druhou tiskovou konferencí v Lázních Velké Losiny (17. 10.), kde budou představeny tyto materiály:

1)    Užij si zimu!
Společná nabídka regionů  Jeseníky, Střední Morava - Zima 2006/2007
36 stránkový propagační materiál formátu A5 ve 4 jazykových mutacích (ČJ, PJ, AJ, NJ). Náklad 50 000 ks. Jeho smyslem je poskytnout návštěvníkům, kteří již přijeli do  Olomouckého kraje ucelený přehled o turistické nabídce regionů Střední Morava, Jeseníky v zimní sezóně 2006/2007. Materiál má zároveň motivovat turisty při plánování jejich příští dovolené. Naleznou zde popisy lyžařských center včetně map, kompletní nabídku služeb, popisy nejatraktivnějších turistických cílů, kontakty, možnosti sportovního a kulturního vyžití v zimním období v obou regionech. Materiály budou k dispozici v informačních centrech regionů, ubytovacích zařízeních a atraktivních turistických místech v Olomouckém kraji (např. lázně)

2)    Víte PROČ přijet?
Produkt pro podporu zimní dovolené 2006/2007
Propagační leták formátu A2 složený na A5 ve 4 jazykových mutacích (ČJ, PJ, AJ, NJ). Náklad 250 000 ks. Polská mutace činí 1/3 celého nákladu. Cílem letáku je působit nejen na návštěvníky, kteří region již znají a motivovat je k opakované návštěvě, ale především také získat návštěvníky nové. Tyto materiály budou využity v komunikační kampani (mailing do schránek, vklady do polských regionálních novin a týdeníků a při prezentaci na veletrzích a výstavách).

Dalším produktem chystaným na letošní zimní sezónu je také:
SKI info - tématický materiál formátu A2 složený na 10 x 21, který je určen lyžařům. Bude obsahovat podrobné informace o lyžařských možnostech (sjezdové i běžecké lyžování) v Olomouckém kraji. K dispozici bude lyžařům na kontaktních místech Olomouckého kraje, zejména v informačních centrech a ubytovacích zařízeních.
Cílem zimní kampaně je představit oba turistické regiony jako atraktivní místa pro trávení zimní dovolené či víkendů a vytvořit motivační nástroje a důvody k poznání, návštěvě a strávení dovolené právě v těchto regionech. Cílovou skupinu, na kterou je kampaň především zaměřená je konečný zákazník, tzn. turisté individuální i organizovaní.

Organizátoři pobytů a zájezdů /CK, touroperátoři/ jsou podporováni motivačním systém. Díky tomu došlo k významného posunu ve správném zařazením destinací Střední Morava a Jeseníky do jejich nabídky. V mnohých případech byly tyto destinace v nabídce řazeny pod Severní Moravu či Jižní Moravu. Úspěchu bylo dosáhnuto také v oblasti motivace touroperátorů k rozšíření jejich stávající nabídky regionů Střední Morava a Jeseníky. Na poli domácího cestovního ruchu je spolupracováno s cestovními kancelářemi Atis, Autoturist, Čedok a Pressburg. V rámci příjezdového cestovního ruchu byla navázána spolupráce s cestovními kancelářemi Atis, Čedok, Prag International a Pressburg, spolupráce je chystána i cestovními kancelářemi BMS (Německo) a Sitour (Slovensko). Další spolupráce je v jednání. Rovněž se připravuje spolupráce se společností Regionální poradenská agentura, s.r.o., která v současné době realizuje projekt „Zastavte se u nás“ spolufinancovaný EU a Olomouckým krajem. Projekt je zaměřen na propagaci a posílení cestovního ruchu v oblasti Jeseníků prostřednictvím tvorby produktových balíčků, které budou nabízeny v katalozích a na internetových stránkách. Cílem projektu je posílení jak domácího, tak i incomingového cestovního ruchu.

Konečný zákazník, ať již individuální nebo organizovaný turista, potenciální návštěvník či obyvatel regionu je oslovován pomocí jednotlivých propagačních a informačních materiálů, které ho inspirují regiony navštívit a podávají mu užitečné informace. Distribuční cesta materiálů je volena dle povahy produktu. U propagačních materiálů se jedná o veletrhy, mimoregionální prezentace a mailing do schránek. Informační materiály jsou konečnému zákazníku k dispozici na informačních centrech, ve vybraných ubytovacích zařízeních a na jiných turisticky atraktivních místech. Významnou roli v budování zákazníkova povědomí o regionech mají i připravované PR články v tištěných médiích.

Zimní kampaň cíleně zasahuje také polské území v blízkosti společných hranic s Olomouckým krajem,  a to především díky vkladu polské mutace produktu na podporu zimní dovolené „Víte proč přijet?“ do čtyř týdeníků novin Nowa Trybuna Opolska a dvou regionálních vydání novin Rzeczpospolita. Informační a propagační materiály projektu v polských mutacích budou také rozmístěny do informačních center v příhraniční oblasti Polska.
 
Chystaná letní kampaň projektu přinese potencionálním návštěvníkům, turistům i odborné veřejnosti řadu nevšedních zážitků a nové letní propagační a informační materiály.

 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky