Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankZahájení lázeňské sezóny 2005 PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Administrator   
SUNDAY, 01. Mai 2005 22:09
Artikelindex
Zahájení lázeňské sezóny 2005
Page 2
Alle Seiten
Share
Image
Dne 1.5.2005 proběhlo zahájení turisticko-lázeňské sezóny 2005. V sobotu 30.4 oslavy začaly doprovodným programem na náměstí v Jeseníku s bohatým hudebním doprovodem, atrakcemi a jarmarkem. 30.4.2005 byla zahájena sezóna v Lipové - lázních u pensionu Kovárna. Zahájit ji přijel samotný Vincenz Priessnitz. Kromě otevření sezóny také ukázal několik léčebných postupů.

Následující den 1. května proběhlo zahájení také v Jeseníků a lázních Jeseník. Slavnostní program začal již v 9 hod. ráno na jesenickém náměstí. Postupně proběhla vystoupení jesenických souborů amatérské umělecké činnosti, hudebníků, tanečníků, šermířů, dalších kumštýřů a vystoupení Divadelního studia LYRA. V 11 hod. slavnostně přijel sám Vincenz Priessnitz s doprovodem. Slavnostnímu přestřihnutí pásky a zahájení lázeňské sezóny se zúčastnily delegace partnerských měst z Německa, Polska, Francie a Slovenska. Všichni zúčastnění pronesly projevy, jesenický pan starosta se projel na historickém kole a nakonec provedly přípitek čistou vodou. Celého aktu se zúčastnilo mnoho lidí, kteří mohli využít služeb stánkařů, jenž náměstí zcela zaplnili.

 V lázních Jeseník probíhal také slavnostní program. V 11:30 došlo k slavnostnímu vysvěcení Priessnitzova pramene a tím k symbolickému otevření vodních studánek. Poté v lázních proběhla série vystoupení dechového orchestru a mažoretek. Celkově přálo tomuto slavnostnímu dni i počasí, kdy bylo celý den hezky teplo a polojasno. Pouze k večeru došlo k malé přeháňce.  

Fotogalerie z akce na Straně 2 : 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky