Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

Wszystkie teksty i fotografie są zlokalizowane są własnością poszczególnych autorów jest zabronione i zgody w jakikolwiek sposób, aby rozwinąć lub opublikować

jeseniky.org, moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu zoptymalizowana dla: 1024x768 lub wyższa, IE 5.0

Copyright Němčík design a PhDr. Jindřich Němčík

2003 - 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone

Support: Kraliq 2005

Utworzony w Joomla!

PageRankProgram kultury v Šumperku na březen 2013 PDF Drukuj Email
Wpisał Dům kultury Šumperk   
Poniedziałek, 04. Marzec 2013 20:13
Share

logosumperk.jpgÚterý 5. března od 18.30 h v G-klubu

70 DNÍ V BARMĚ NEJEN NA KOLE

Cestovatel a průvodce cykloexpedičních zájezdů Pavlík Vrbík tentokrát povypráví o zemi světu téměř neznámé. Barma, neboli Myanma bude představena ve dvou blocích. V první části poznáme zemi v jejich typických superlativech, v druhé části navštívíme nejen zákoutí Šánských hor v sedle barmského "horského" kola. Komentovaná fotoprojekce potrvá půl druhé hodiny. Více na punkybike.com

Vstupné v předprodeji 40 Kč

V den akce 60 Kč

 

Čtvrtek 7. března od 18 h v G-klubu

SEBELÉČENÍ

Beseda a návod, jak na to. Přednáší a akci pořádá Josef Janečka.

Vstupné 40 Kč

 

Pondělí 11. března od 19 h v klášterním kostele

JANA WALLINGEROVÁ, mezzosoprán

MARTIN HROCH, cembalo a klavír

Koncert 40. ročníku festivalu ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM. Přední česká pěvkyně Jana Wallingerová  uvede za doprovodu klavíristy Martina Hrocha skladby Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka, Antonia Lottiho a dalších. Držitelé karty Klubu přátel Klasika Viva získávají slevu 20 Kč ze vstupného.

Vstupné 100 Kč


 

Pátek 15. března od 18.00 h v H-clubu

EXPEDIČNÍ KAMERA

Oslavte s námi odvahu a dobrodružství! Expediční kamera je filmová přehlídka o skutečném životě, o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Uvidíte ty nejlepší české i zahraniční snímky uplynulé sezóny a vítězné filmy z různých mezinárodních festivalů. Expediční kamera tentokrát zamíří po stopách Džingischána, dále na ostrov mentawajských kouzelníků ležící v daleké Indonésii nedaleko Sumatry, do západní Afriky nebo k hoře K2.

Vstupné v předprodeji 80 Kč

V den akce 100 Kč

 

Pátek 15. března od 19 h ve velkém sále

HORKÝŽE SLÍŽE

hosté: Dilemma, Gygy

Svérázná slovenská formace Horkýže Slíže vyráží  na turné ke 20. výročí kapely. Fanoušci se podle slov zpěváka Kuka mohou těšit nejen na největší hity kapely, ale také na písně z nového alba St. Mary Huana Ganja. Kuko ke koncertům ještě prozradil: „Lidi se můžou těšit na velké teatro. Kapela Horkýže Slíže má ve zvyku vytahovat lidi z davu. Tentokrát přijdou na řadu i ti, kteří nemusí umět hrát na žádný hudební nástroj. Také kontroverzní kostýmy jsou samozřejmostí jako i soutěže o zajímavé ceny a velkolepá světla se zvukem!"


Vstupné v předprodeji 220 Kč

V den akce 290 Kč


Středa 20. března od 19 h ve velkém sále

STREETLIGHT

Muzikálové představení Streetlight v podání mezinárodní umělecké skupiny GENROSSO. Pořádá se uskuteční v rámci projektu Trialog a je určen široké veřejnosti. Pořádá ZŠ Sluneční.

Vstup volný

 

Čtvrtek 21. března od 19.30 h ve velkém sále

JIŘÍ KOLBABA - fotograf na cestách

Populární dobrodruh a cestopisný zpravodaj RÁDIA IMPULS zavítá poprvé do Šumperka se svou obrazovou show, která nadchne každého milovníka přírody a dálek. Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba vyjíždí každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Zajímavou formou zaznamenává detaily přírodních struktur a exotické tváře domorodců. Populární jsou zejména cestovatelovy besedy a diashow, stejně tak jako jeho vlastní pořad na Rádiu Impuls.

Vstupné v předprodeji 120 Kč

V den akce 150 Kč

 

Pátek 22. března od 18 h ve velkém sále DK

ECHO BLUES ALIVE

Frank Morey & His band (USA), Gerald Clark (JAR), Krausberry (CZ), Jack Cannon (HU)

Jarní ozvěny mezinárodního festivalu Blues Alive ve společnosti mezinárodních bluesových hvězd, které zazářily na minulých ročnících známého festivalu. Více na www.bluesalive.cz.

Vstupné 240 Kč

 

Sobota 23. března od 19 h ve velkém sále

BLUES APERITIV

Sedm bluesových kapel vs. porota! Muzikanti z Polska, Slovenska a Česka soutěží o možnost hrát na podzim v hlavním programu prestižního mezinárodního festivalu Blues Alive. Svého vítěze si vedle odborné poroty vyberou také diváci. Více na bluesalive.cz.

Vstupné 90 Kč

 

Pondělí 25. března od 19 h v klášterním kostele

PANOCHOVO KVARTETO

Závěrečný koncert 40. ročníku festivalu ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM. Jedno z nejproslulejších klasických kvartet u nás představí v Šumperku nový program, v němž zazní skladby Antonína Dvořáka, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.  Držitelé karty Klubu přátel Klasika Viva získávají slevu 20 Kč ze vstupného.


Vstupné 100 Kč

Pátek 29. března od 20 h v H-clubu

O5 A RADEČEK

Host: KOFE-IN

Šumperská kapela vyráží na OPIČÍ TURNÉ, které dostalo název podle nové desky Pozdrav z Opičích hor. O5 a Radeček pokřtí cédéčko před domácím publikem a zahrají nový koncert, na kterém zazní novinkové písně Ripápá, Dokud vítr fouká a další, ovšem dostane se i na starší pecky jako O půl páté, Praha, Kristián nebo Máš mě na svědomí. Jako host koncertu vystoupí skupina KOFE-IN, která letos posbírala několik nominací v prestižní anketě Žebřík 2012.


Vstupné v předprodeji 100 Kč

V den akce 150 Kč

Pátek 5. dubna od 20 h ve velkém sále

PRECEDENS

+ Bára Basiková a Petr Kolář

Neopakovatelné muzikantské setkání legend rockové muziky. Festival EUROFEST vás zve na zcela výjimečný koncert kultovní pražské formace PRECEDENS za účasti exklusivních hostů, bývalých členů kapely, Báry Basikové a Petra Koláře.

Vstupné v předprodeji 250 Kč

V den akce 290 Kč

PŘIPRAVUJEME


7.4.                     VELIKONOČNÍ POHÁDKA

19.4.            EUROFEST: GWYN ASHTON /GB/, PETRA BÖRNEROVÁ TRIO /SK, CZ, HU/
24.4.            ŠPEK: NYLON JAIL 3D KONCERT

25.4.            ŠPEK: KDO CHCE ZABÍT BEATLES?

14.5.            VLASTA REDL

21.5.            MIREK KEMEL
23.5.            KOMICI s.r.o. (Pavlásek, Knor, Daniel)


VÝSTAVY


6.-31.3.2013  Galerie Jiřího Jílka

DANIELA MIKULÁŠKOVÁ:

OD ČERVENÉ K ČERNÉ NITI

Výstava nitěných obrazů a reliéfů mladé výtvarnice. Vernisáž k výstavě proběhne ve středu 6. března od 18 hodin.

Galerie je přístupná denně, stačí jen zazvonit na recepci Penzionu G, který nad galerií nabízí tříhvězdičkové ubytování. Výstavu i celý program galerie finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR a Olomoucký kraj.

PRO DĚTI


Neděle 3. března od 10 h ve velkém sále

JAK SE HONZA UČIL ČAROVAT

Pohádka plná písniček na motivy českých pohádek o Honzovi, kouzelníkovi, rozpustilé princezně a o tom, že bez práce nejsou koláče. Hraje Divadlo Pohádka Praha.

Vstupné 50 Kč

Neděle 24. března od 10 h ve velkém sále

LOUPEŽNÍK A PRINCEZNA ANKA

Veselá pohádka se spoustou písniček o nezbedné princezně Ance, kterou odnese čert a zanechá ji v nedaleké lesní chatrči loupežníka Bidla. Jestli se loupežníkovi podaří dostat princeznu domů, na to se se přijďte podívat. Hraje Divadlo Andromeda Praha. Pohádka získala cenu dětské poroty a cenu za mužský herecký výkon - Miniteatro Havířov 2004.

Vstupné 50 Kč

DŮM KULTURY ŠUMPERK, s. r. o.

Fialova 3, 787 01 Šumperk, tel: 583 214276, tel./fax: 583 214287

tel.č. předprodeje vstupenek: 583 214279 /od 14 do 18 h/

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.dksumperk.czwww.bluesalive.cz

 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky