Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Server

Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů a je zakázáno je bez jejich
souhlasu jakýmkoliv způsobem rozšiřovat či publikovat.
jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu

 

optimalizováno pro: 1024x768 a vyšší, IE 5.0


Copyright Němčík design


2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena

Vytvořeno v Joomla!

PageRank

Program kultury v Šumperku na únor 2013 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Dům kultury Šumperk   
Středa, 06 Únor 2013 20:07
Share

logosumperk.jpgPátek 8. února od 19.30 h ve velkém sále

JAN A FRANTIŠEK NEDVĚDOVI

s kapelou

Vzácné koncertní setkání dvou písničkářů, kteří v Šumperku vystoupí i s doprovodnou kapelou. Zakladatelé skupiny Brontosaurus a autoři mnoha zlidovělých hitů vystoupí po mnoha letech společně a zazpívají všechny zásadní hity své bohaté kariéry. Z programu vybíráme například písně Frankie Dlouhán, Růže z papíru, Kočovní herci, Podvod, Kytka, Igelit, Skládanka, Jižní kříž, Ptáčata, Stánky, Valčíček, Hlídej lásku skálo má...

Vstupné 260, 290, 320 Kč


Sobota 9. února od 19.30 h ve velkém sále

PLES DOMU KULTURY

a CK ANCORA

Tradiční společenská událost pořádaná Domem kultury Šumperk a cestovní kanceláří Ancora. Účinkují: Big Band Zábřeh se sólisty, Jan Smigmator, hudební skupina PANGEA - The Beatles revival a Klub tanečního sportu Šumperk. Vstupenky jsou slosovatelné o zájezd v hodnotě 10.000 korun dle vlastního výběru věnovaný cestovní kanceláří Ancora.

Vstupné s místenkou 150 Kč

Pondělí 11. února od 19 h v klášterním kostele


MOTÝLI ŠUMPERK

JANA BOUŠKOVÁ - harfa

Zahajovací koncert 40. ročníku festivalu ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM.  Posluchačům se  představí úspěšný pěvecký sbor Motýli Šumperk a virtuozní hráčka na harfu Jana Boušková, která je zatím jedinou harfistkou v historii naší republiky, která dosáhla nejvyšších ocenění na nejprestižnějších harfových soutěžích světa.  Držitelé karty Klubu přátel Klasika Viva získávají slevu 20 Kč ze vstupného.

Vstupné 100 Kč


 

Čtvrtek 14. února od 18 h v G-klubu

 

SEBELÉČENÍ

Beseda a návod, jak na to. Přednáší a akci pořádá Josef Janečka.

Vstupné 40 Kč


Středa 20. února od 19.30 h ve velkém sále

BESÍDKA DIVADLA SKLEP

Kultovní divadelní performance členů pražského Divadla Sklep - jedné z nejosobitějších divadelních scén u nás. Účinkují: Milan Steindler, David Vávra, Tomáš Hanák, Jiří Fero Burda, František Váša, Tereza Kučerová, Lenka Andelová, Jana Hanáková a další.r (kytary, zpěv), Pavel Krejča (keyboards), Tomáš Zahradnický (bass), Jiří Jirsa (drums).

Vstupné 230, 260 a 290 Kč


Pondělí 25. února od 19 h v klášterním kostele

LUBOMÍR BRABEC

Koncert 40. ročníku festivalu ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM. Kytarista Lubomír Brabec patří bezesporu k nejvýznamnějším interpretům české současnosti, hrou na klasickou kytaru dobývá úspěchy na nejvýznamnějších pódiích doma i ve světě. Veřejnost vždy zaujme vysokou uměleckou úrovní. Svými koncerty rozšiřuje hranice, setkává se v nich hudba velmi odlišných typů a plánovitě zařazuje experiment. Nejenom virtuózně ovládá svůj nástroj, ale dovede i poutavě hovořit.  Držitelé karty Klubu přátel Klasika Viva získávají slevu 20 Kč ze vstupného.

Vstupné 100 Kč


Čtvrtek 28. února od 19.30 h ve velkém sále

PETR SPÁLENÝ

a skupina APOLLO

Celovečerní recitál jednoho z nejvýraznějších zpěváků české popmusic. Přijďte zažít pohodový večer a zavzpomínat na dobu, kdy ještě měly písničky krásné melodie. Petr Spálený za doprovodu skupiny Apollo uvede řadu svých hitů včetně písní Plakalo bejby, Dáma při těle, Obyčejný muž, Až mě andělé, Trápím se trápím, Motel nonstop, Montgomery, Josefína, Já chci plout s Magdalénou, Lásko je tě málo, Kdybych já byl kovářem a další. Kapela Apollo vystoupí v sestavě: Stanislav Jelínek a Fredy Bittner (kytary, zpěv), Pavel Krejča (klávesy), Tomáš Zahradnický (baskytara), Jiří Jirsa (bicí). e s Apollo Bandem ve složení: Stanislav Jelínek a Fredy Bittner (kytary, zpěv), Pavel Krejča (keyboards), Tomáš Zahradnický (bass), Jiří Jirsa (drums).

Vstupné 230, 260 a 290 Kč


Sobota 2. března od 9 h ve velkém sále

O POHÁR MĚSTA ŠUMPERKA 2013

XVI. ročník Mezinárodní taneční soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích za účasti párů z celé České republiky i zahraničí.

Vstupné 90 Kč, děti do 10 let zdarma


Sobota 2. března od 19.30 h ve velkém sále

 

KVĚTINOVÝ PLES

Účinkují: Styl, Klub tanečního sportu Šumperk, Veronika Hanušová a David Vejchar a další. V úvodu plesu se uskuteční finále v latinsko-amerických tancích „třídy B" soutěže O pohár města Šumperka.

Vstupné s místenkou 190 KčPŘIPRAVUJEME

11.3.      PRELUDIUM: Jana Wallingerová

15.3.     HORKÝŽE SLÍŽE (předprodej zahájen!)

21.3.     JIŘÍ KOLBABA: FOTOGRAF NA CESTÁCH

22.3.     ECHO BLUES ALIVE

23.3.     BLUES APERITIV

25.3.     PRELUDIUM: Panochovo kvarteto

25.4.     LENKA FILIPOVÁ

VÝSTAVY


6.2. - 3.3.2013  Galerie Jiřího Jílka

RENÉ HÁBL: META - POLOHA MALBY

Výstava znaků a maleb výtvarníka ze Zlína. Vernisáž k výstavě proběhne ve středu 6. února od 18 hodin.

Galerie je přístupná denně, stačí jen zazvonit na recepci Penzionu G, který nad galerií nabízí tříhvězdičkové ubytování. Výstavu i celý program galerie finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR a Olomoucký kraj.

PRO DĚTI


Neděle 10. února od 15 h ve velkém sále

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL

Z POHÁDKY DO POHÁDKY aneb JAK SI ZASLOUŽIT PRINCEZNU

Zábavný program pro děti plný her, soutěží a tance, ve kterém společně projdeme spoustou pohádek (např. Otesánek, Popelka, Perníková chaloupka, Princové jsou na draka a další).

Účinkuje Divadélko malé Bo Javorník.

Vstupné 60 Kč

Neděle 24. února od 10 h ve velkém sále

JAK SE HONZA UČIL ČAROVAT

Pohádka plná písniček na motivy českých pohádek o Honzovi, kouzelníkovi, rozpustilé princezně a o tom, že bez práce nejsou koláče. Hraje Divadlo Pohádka Praha.

Vstupné 50 Kč


 

DŮM KULTURY ŠUMPERK, s. r. o.

Fialova 3, 787 01 Šumperk, tel: 583 214276, tel./fax: 583 214287

tel.č. předprodeje vstupenek: 583 214279 /od 14 do 18 h/

e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript www.dksumperk.cz,www.bluesalive.cz

 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky