Polský pramen zrekonstruován a otevřen PDF Tisk Email
Neděle, 13 Listopad 2005 20:24
Share

Otevření Polského prameneNa nedávno otevřené Stezce Vincenze Priessnitze přibyl další zrekonstruovaný pramen. Minulou neděli byl slavnostně vysvěcen a členové Hnutí Brontosaurus vyzvali všechny přítomné, aby si užívali nádherný podzimní den ve jménu všeslovanské vzájemnosti....


Fotogalerie z otevírání pramene


Polský pramen je osmým zastavením stezky, nedaleko chaty Seneboj. Ještě donedávna byl jen malou a jehličím zakrytou mohylkou asi padesát metrů od místa, kde se nachází nyní. Během rekonstrukčních prací byl pramen přemístěn na místo, které původně chránil svými kořeny pařez stodvacetiletého smrku.

„Práce na prameni nám trvaly asi osmnáct pracovních dní a podílelo se na nich dvaačtyřicet dobrovolníků," počítá Věra Indrová z Hnutí Brontosaurus. Výsledek jejich úsilí byl korunován  na konci minulého týdne, když opravený pramen vysvětil polský farář a lesem zazněla polská hymna Jeszcze Polska nie zginęła. „V celých lázních existují jen dva prameny, které jsou vysvěceny, o tři roky dříve to byl i Mariin pramen," doplňuje Tomáš Hradil, největší z Brontosaurů.

„Těm, kterým bychom touto cestou chtěli poděkovat, je mnoho. Ráda bych ale poděkovala především nadaci Občanské Fórum, která na celý projekt poskytla dotaci ve výši padesáti tisíc korun," děkuje Věra Indrová. Na mě už je jen říci, že voda z pramene s Čenstochovskou Madonou chutná výborně.

 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky