Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Server

Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů a je zakázáno je bez jejich
souhlasu jakýmkoliv způsobem rozšiřovat či publikovat.
jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu

 

optimalizováno pro: 1024x768 a vyšší, IE 5.0


Copyright Němčík design


2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena

Vytvořeno v Joomla!

PageRank

Vidnava PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 10 Duben 2022 00:00
Share
ImageVidnava je město ležící u hranic s Polskem na pravém břehu řeky Vidnávky.Začíná zde Vidnavská nížina. Město má tudíž jednu z nejmenších nadmořských výšek v oblasti (233 m.n.m).První zmínky osídlení pochází z mladší doby kamenné.První písemná zmínka je doložená z roku 1291.Největším bohatstvím obce je soubor vzácných historických a architektonických památek. Zachovalo se zde původní jádro města včetně části opevnění ...

 

Mezi významné památky patří:

 

Zámek - Bývalá tvrz městského fojta pocházející z 16. století bývala v minulosti součástí městských hradeb. Je zajímavou ukázkou renesanční architektury. Zachovala se také vnitřní výzdoba.

 

Kostel sv. Kateřiny - Je postavený na základech kostela ze 13. století. Od té doby byl již mnohokrát přestavěn a upraven. V západní části se zachoval původní gotický portál.

 

Dalšími lákadly jsou například městská radnice, kostel sv. Františka, dům bývalého fojtství, místní lékárna nebo mariánský sloup z roku 1714 s barokními sochami sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriána.

 

Vidnava je ideální místo pro letní rekreaci jsou zde dobré podmínky pro cyklistiku i turistiku (v blízkosti přírodní zajímavost Venušiny misky). Nachází se zde také několik bývalých lomů pro koupání.

 

Do vidnavy se můžete dostat jak vlakem - cílová stanice tak autobusem. Silnicí je spojena se Žulovou nebo Mikulovicemi.

WWW: http://www.vidnava.cz/

Poloha na mapě


Image Image
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky