Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Server

Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů a je zakázáno je bez jejich
souhlasu jakýmkoliv způsobem rozšiřovat či publikovat.
jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu

 

optimalizováno pro: 1024x768 a vyšší, IE 5.0


Copyright Němčík design


2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena

Vytvořeno v Joomla!

PageRank

Cyklobusy Jeseníky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veolia   
Úterý, 24 Květen 2011 00:00
Share

Image

Trasy a jízdní řády cyklobusů v roce 2012

 

Turistické autobusy budou provozovány jako běžné autobusové linky a dopraví pěší turisty i ostatní cestující ráno do turisticky atraktivních míst a odpoledne zpátky do měst, obcí a ubytovacích zařízení.

 


 

První linka bude začínat v Šumperku (7:04 hod.) a povede přes Velké Losiny, Kouty nad Desnou, Červenohorské sedlo, Bělou pod Pradědem, Vrbno pod Pradědem a Karlovu Studánku až na Ovčárnu (9:15 hod.). Odpoledne pojede autobus v opačném směru v 16:30 hod. z Ovčárny s příjezdem do Šumperka v 18:35 hod. Tato linka bude provozována v červnu a září o víkendech a ve dnech státních svátků, v červenci a srpnu pak každý den.

Jízdní řád linky 930242 Šumperk - Červenohorské sedlo - Ovčárna (dokument Adobe PDF)Jízdní řád linky 930242 Šumperk - Červenohorské sedlo - Ovčárna

Propagační leták linky Šumperk - Červenohorské sedlo - Ovčárna (dokument Adobe PDF)Propagační leták linky Šumperk - Červenohorské sedlo - Ovčárna

Druhá linka povede z Ostravy,ÚAN (6:42 hod.) přes Ostravu,Porubu, Opavu, Bruntál, Malou Morávku a Karlov rovněž na Ovčárnu (9:15 hod.). Odpoledne se bude vracet autobus z Ovčárny v 16:30 hod. do Ostravy, na ÚAN přijede v 18:52 hod. Tato linka bude provozována od 10.6. do 30.9.2012 pouze o víkendech a ve dnech státních svátků.

Jízdní řád linky 910132 Ostrava - Opava - Bruntál - Karlov - Ovčárna (dokument Adobe PDF)Jízdní řád linky 910132 Ostrava - Opava - Bruntál - Karlov - Ovčárna

Propagační leták linky Ostrava - Opava - Bruntál - Karlov - Ovčárna (dokument Adobe PDF)Propagační leták linky Ostrava - Opava - Bruntál - Karlov - Ovčárna

V turistických autobusech nebude, na rozdíl od cyklobusů, umožněna přeprava jízdních kol, což ocení především pěší turisté, neboť přeprava turistickými autobusy tak bude rychlejší, než přeprava cyklobusy, u kterých je doba přepravy o něco delší s ohledem na nakládku a vykládku jízdních kol.

Zájemcům se stačí dostavit v čase plánovaného odjezdu na nejbližší zastávku turistického autobusu a mohou cestovat na libovolnou další zastávku.

V turistických autobusech bude platit kilometrické jízdné dle běžného ceníku Veolia Transport Morava . Jízdenky se kupují až při nástupu do autobusu u řidiče, místo si není potřeba předem rezervovat.

Příklady cen obyčejného jednosměrného jízdného:

Karlov - Ovčárna:

25,- Kč

Opava - Karlov:

65,- Kč

Opava - Ovčárna:

76,- Kč

Ostrava, Poruba - Karlov:

85,- Kč

Ostrava, Poruba - Ovčárna:

92,- Kč

Ostrava, ÚAN - Karlov:

92,- Kč

Ostrava, ÚAN - Ovčárna:

100,- Kč

Šumperk – Červenohorské sedlo:

39,- Kč

Šumperk – sedlo Videlský kříž:

60,- Kč

Šumperk - Ovčárna:

85,- Kč

Vrbno pod Pradědem – Ovčárna:

atd.

29,- Kč

Přeprava jednoho dítěte ve věku do 6-ti let v doprovodu jednoho staršího cestujícího je zdarma. Děti ve věku 6 až 15 let mají nárok na poloviční jízdné.

Více informací získáte na telefonním čísle Call centra 844 555 888 nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky