Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

All texts and photos are located are the property of the individual authors and is prohibited without their
consent in any way distribute or publish

jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu optimalize for: 1024x768 and higher, IE 5.0

Copyright Němčík design
a PhDr. Jindřich Němčík

2003 - 2008 All rights reserved

Support: Kraliq 2005

Created in Joomla!

PageRank
 Cyklobusy Jeseníky PDF Print E-mail
Written by Veolia   
Tuesday, 24 May 2011 00:00
Share

Image

Trasy a jízdní řády cyklobusů v roce 2012

 

Turistické autobusy budou provozovány jako běžné autobusové linky a dopraví pěší turisty i ostatní cestující ráno do turisticky atraktivních míst a odpoledne zpátky do měst, obcí a ubytovacích zařízení.

 


 

První linka bude začínat v Šumperku (7:04 hod.) a povede přes Velké Losiny, Kouty nad Desnou, Červenohorské sedlo, Bělou pod Pradědem, Vrbno pod Pradědem a Karlovu Studánku až na Ovčárnu (9:15 hod.). Odpoledne pojede autobus v opačném směru v 16:30 hod. z Ovčárny s příjezdem do Šumperka v 18:35 hod. Tato linka bude provozována v červnu a září o víkendech a ve dnech státních svátků, v červenci a srpnu pak každý den.

Jízdní řád linky 930242 Šumperk - Červenohorské sedlo - Ovčárna (dokument Adobe PDF)Jízdní řád linky 930242 Šumperk - Červenohorské sedlo - Ovčárna

Propagační leták linky Šumperk - Červenohorské sedlo - Ovčárna (dokument Adobe PDF)Propagační leták linky Šumperk - Červenohorské sedlo - Ovčárna

Druhá linka povede z Ostravy,ÚAN (6:42 hod.) přes Ostravu,Porubu, Opavu, Bruntál, Malou Morávku a Karlov rovněž na Ovčárnu (9:15 hod.). Odpoledne se bude vracet autobus z Ovčárny v 16:30 hod. do Ostravy, na ÚAN přijede v 18:52 hod. Tato linka bude provozována od 10.6. do 30.9.2012 pouze o víkendech a ve dnech státních svátků.

Jízdní řád linky 910132 Ostrava - Opava - Bruntál - Karlov - Ovčárna (dokument Adobe PDF)Jízdní řád linky 910132 Ostrava - Opava - Bruntál - Karlov - Ovčárna

Propagační leták linky Ostrava - Opava - Bruntál - Karlov - Ovčárna (dokument Adobe PDF)Propagační leták linky Ostrava - Opava - Bruntál - Karlov - Ovčárna

V turistických autobusech nebude, na rozdíl od cyklobusů, umožněna přeprava jízdních kol, což ocení především pěší turisté, neboť přeprava turistickými autobusy tak bude rychlejší, než přeprava cyklobusy, u kterých je doba přepravy o něco delší s ohledem na nakládku a vykládku jízdních kol.

Zájemcům se stačí dostavit v čase plánovaného odjezdu na nejbližší zastávku turistického autobusu a mohou cestovat na libovolnou další zastávku.

V turistických autobusech bude platit kilometrické jízdné dle běžného ceníku Veolia Transport Morava . Jízdenky se kupují až při nástupu do autobusu u řidiče, místo si není potřeba předem rezervovat.

Příklady cen obyčejného jednosměrného jízdného:

Karlov - Ovčárna:

25,- Kč

Opava - Karlov:

65,- Kč

Opava - Ovčárna:

76,- Kč

Ostrava, Poruba - Karlov:

85,- Kč

Ostrava, Poruba - Ovčárna:

92,- Kč

Ostrava, ÚAN - Karlov:

92,- Kč

Ostrava, ÚAN - Ovčárna:

100,- Kč

Šumperk – Červenohorské sedlo:

39,- Kč

Šumperk – sedlo Videlský kříž:

60,- Kč

Šumperk - Ovčárna:

85,- Kč

Vrbno pod Pradědem – Ovčárna:

atd.

29,- Kč

Přeprava jednoho dítěte ve věku do 6-ti let v doprovodu jednoho staršího cestujícího je zdarma. Děti ve věku 6 až 15 let mají nárok na poloviční jízdné.

Více informací získáte na telefonním čísle Call centra 844 555 888 nebo na e-mailu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

 

 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky