Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankNa Dnu piva se vytočilo 12 000 piv PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Administrator   
TUESDAY, 08. AUGUST 2006 02:11
Share
Image
Celý minulý víkend byl pro Jeseník svátkem. Během něj sem sice přišlo pravé deštivé Jesenické léto, ale desítce pivovarů to nezabránilo v tom, aby napojili své věrné ovečky.Jeseník – Dřív jsem to jen tušil, ale teď už to vím. Kdyby se ve stejnou dobu konal koncert rockových dinosaurů Rolling Stones přímo tady v Jeseníku, více lidí by stejně dalo přednost dnům piva. Návštěvníkům nevadila ani změna počasí, natož tak změna názvu akce, zkrátka růže zvána jinak voní stejně. Mělo se začít už v pátek kolem šesté hodiny večerní. Pro mladší ročníky byl původně připravený večer s rockovým nářezem od takových kapel jako Off Road, Re-Volt nebo třeba od slovenských Mad Frequency. Překvapila sprška z nebe a pořadatelé se rozhodli koncerty zrušit. O to více lidí zřejmě přišlo v sobotu ještě před oficiálním začátkem....

Na plakátech sice stálo od desíti dopoledne, ale nebyl žádný problém přijít v devět a nechat si roztočit pivo. Co na první pohled změnilo, bylo samozřejmě místo dění. Nikomu to nevadilo, podle reakcí spíše naopak. Líto mi bylo majitelů pozemku, už ve dvě hodiny dopoledne byl rozmoklý trávník sešlapaný tak, že se z toho bude ještě dlouho vzpamatovávat, jestli vůbec.

Kolem areálu bylo rozestaveno nespočetně stánků. Z toho ty nejzajímavější patřily pivovarům a prodejcům grilovaných dobrot. Výborně vypadala a voněla rožněná šunka. U dalších stánků se zastavovaly především děti, sladké, drobné suvenýry a cetky byly v centru jejich zájmu.

Deset pivovarů zvládalo nápor zákazníků velmi dobře, ani u jednoho ze stánků se v průběhu dne neobjevila nekonečná fronta. Na druhou stranu to může o lecčem vypovídat. „Zradil nás Topvar, ten letos nepřijel, místo něj tu je Starobrno,“ informuje o rovnováze zastoupení značek Radek Adamec z firmy ASTUR. Plné ruce práce měli u spojeného stánku dvou pivovarů Radegast a Kozel: „Už jsem přestala mít přehled, kolik jsme toho vytočili, narážíme jeden sud za druhým,“ přiznává obsluha. Jako každý rok si nejlépe vedl Budějovický Budvar, ten prodal více jak dva tisíce piv. S polovinou vytočených kousků byla druhá hanušovická Holba a dvanáct stovek půllitrů prodaly shodně pivovary Starobrno i Kozel. Až čtvrtá skončila Plzeň a na páté místo posadili návštěvníci pivovar Gambrinus.

Na pořádném pivním dnu nesměla chybět ani pijanská soutěž v exnutí tupláku, respektive půllitru piva. Za pány to vyhrál borec z Třince s časem 7,19 sekund. Na litr piva, je to slušný čas. Další soutěžící se lišili v časech jen málo. Zajímavější to bylo v ženské kategorii. Něžná dáma z Vlčic zvládla půllitr piva za 4,35 sekundy a tím zlomila rekord jesenických pivních soutěží. Soupeřky jí mohly jen tiše závidět – s časy 11,85 a 29,47 sekundy snad i nahlas. Celkově prošlo soutěží 18 lidí a dalších osmadvacet se zúčastnilo pivního kvízu s přibližně desítkou záludných otázek.

Pozornost přitahoval také doprovodný program, ať už to byla živá hudba nebo noční show Šermířského spolku Jeseník. V areálu JVS probíhala přidružená akce s českou D&B špičkou a speciální Absinth party. Pořadatelé také jistě kvitovali, že to téměř nikdo nepřehnal a zbytečně neprovokoval městské strážníky, kteří tak měli relativní klid ve službě. „Takových akcí by mohlo být do roka víc! Těším se na další,“ hlásí jeden z vděčných návštěvníků.

 

Image Image 

 

Старый "программы записи голоса скачать" хрыч Бассет, как я заметил, отлично распорядился своими "бесплатные игровые автоматы поросята" денежками.

И отец и мать оба нахмурились "весь шерлок холмс книги скачать" и казались раздраженными и сердитыми.

Правда, этот жаргон "Вино из одуванчиков" был в большом ходу на побережье Африки, "Бемби" но он совсем не похож на португальское наречие, распространенное по берегам "Чертежи ульев для пчел" и большим рекам в тропиках "скачать гарену для варкрафта" Южной Америки.

Они переживают это мгновение снова и "скачать вконтакте для андроида" снова, чтобы подбодрить себя в "л.н.толстой отрочество краткое содержание" трудный час.

Улыбка, озарившая его лицо, испарилась, и он "Тайны сердца" закричал во весь рот.

ГЛАВА 2 откос Земля обтекала его, как теплая сыпучая река.

 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky