Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

Wszystkie teksty i fotografie są zlokalizowane są własnością poszczególnych autorów jest zabronione i zgody w jakikolwiek sposób, aby rozwinąć lub opublikować

jeseniky.org, moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu zoptymalizowana dla: 1024x768 lub wyższa, IE 5.0

Copyright Němčík design a PhDr. Jindřich Němčík

2003 - 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone

Support: Kraliq 2005

Utworzony w Joomla!

PageRankMistrovství ČR horských kol na rapotínské stráni PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 18. Wrzesień 2006 14:21
Share
Image
Konec září bude patřit adrenalinovému sportu, a to horským kolům. Na Rapotínskou stráň u Šumperka se sjedou hvězdy českého fourcrossu.
 Four Cross neboli 4X je nejmladší disciplínou MTB - aktuálně mezinárodně nejúspěšnější cyklistické odvětví v rámci oficiálních struktur Českého svazu cyklistiky (dva tituly Mistra světa, vítěz světového poháru 2004 a 2006, mistryně světa 2004). 4X je synonymem pro rychlost, napětí, totální koncentraci, maximální kontrolu kola, tvrdé kontaktní souboje i pády. To vše je vtěsnáno do cca 30 vteřin, na trati délky zhruba 300 metrů, oplývající překážkami, pro nás, běžné smrtelníky, převážně nepřekonatelnými. Ve  Four Crossu startují čtyři jezdci, o výsledku rozhoduje pořadí v cíli. Společná trať nabízí více možností překonání většiny překážek. 4X je show na prostoru přehledném pro diváky....V sobotu 23. září se uskuteční finálový závod ze série HOBBY CUP 2006 a v neděli 24.září se představí nejlepší jezdci v závodě o titul Mistra České republiky.
Účast přislíbil mimo jiné i dvojnásobný vítěz světového poháru a úřadující Mistr světa Michal Prokop, olomoucký Kamil Tatarkovič a nestárnoucí Michal Maroši. Z domácích borců momi jiných nastoupí Jaroslav Peškar a Marek Černý, který se bude snažit využít prozatímního čtvrtého místa v průběžném pořadí kategorie expert, aby dosáhl na stupně vítězů.
Sobotní večer bude plný kultury. Od 19-ti hod zahraje pražská macho-metalová skupina Status Praesents (vítěz loňské hudební soutěže televize Očko), šumperský hip-hop Pán a Pán a hardcorový Tainted. V průběhu nedělního závodu pak proběhne poslední závod ze série DMJ (Dirt Mountain bike Jam 2006), ve kterém diváci spatří neuvěřitelné kousky na horském kole jako backflipy, 360, suicide v podání nejlepších českých skokanů. Po oba dny závody začínají kvalifikací od 12ti hod a vstupné je zdarma.
Více informací naleznete na http://sumperk.4x.cz

 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky