Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

Wszystkie teksty i fotografie są zlokalizowane są własnością poszczególnych autorów jest zabronione i zgody w jakikolwiek sposób, aby rozwinąć lub opublikować

jeseniky.org, moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu zoptymalizowana dla: 1024x768 lub wyższa, IE 5.0

Copyright Němčík design a PhDr. Jindřich Němčík

2003 - 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone

Support: Kraliq 2005

Utworzony w Joomla!

PageRankHubertova jízda na Rejvíze PDF Drukuj Email
Niedziela, 30. Październik 2005 18:16
Share

Hubertova jízda na rejvízeMinulou sobotu byla na Rejvíze slavnostně ukončena letní sezóna Hubertovou jízdou. Mnohem více, než symbolickou poslední honitbou měla být ale lákadlem na nadcházející zimní sezónu a nejbližší velké akce na Rejvíze.

Nádherní koně se po rejvízských loukách proháněli už od desáté hodiny dopolední a během pár hodin dokázali spolu s jejich jezdci předvést celou škálu dovedností. Ať už se jednalo o parkurové skákání, skákání přes překážky, westernovou jízdu nebo ryze praktické věci jako například přibližování dřeva. Hubertova jízda pak představovala jen tu finální tečku za jezdeckým dnem. Kdysi poslední hon na živou zvěř v roce nebyl pro lesní faunu Rejvízu nijak nebezpečný. Živou kořist tady nahradil liščí ocas zavěšený na provázku mezi dvěma tyčemi. Nejlepším lovcem, ne však nejrychlejším, se stala Jana Fleischingerová na koni Šaráda.

„Chtěl bych využít příležitosti a oznámit, že Rejvíz není ani v zimě turistům zapovězen," říká Josef Halamíček se svým oblíbeným doutníkem v levé ruce. Turisty by chtěl na zimní sezónu nalákat především skútrem udržovanými běžeckými trasami. „To ale není vše," pokračuje Josef Halamíček, když představuje nejbližší velké a již tradiční rejvízské akce, mezi kterými nezapomněl zmínit květnové odemykání Mechového jezírka a republikové závody lukostřelců O Zlatý šíp pastýře Gilla. „V souvislosti s dnešní Hubertovou jízdou bych rád připomněl, že 30. září příštího roku zde proběhne velký Svátek koní, tedy třídenní ukázka práce koní," láká. Neslibuje však jen to, v rámci hesla „Na Rejvíze se pořád něco děje" připomíná, že každý víkend budou probíhat menší akce, které ale stojí za to. Tak se těšte a nezapomeňte otestovat udržované běžecké stopy!

 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky