Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Server

Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů a je zakázáno je bez jejich
souhlasu jakýmkoliv způsobem rozšiřovat či publikovat.
jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu

 

optimalizováno pro: 1024x768 a vyšší, IE 5.0


Copyright Němčík design


2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena

Vytvořeno v Joomla!

PageRank

Zahájení lázeňské sezóny 2006 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 07 Květen 2006 22:29
Share
Image

Poslední dubnový den a první máj byli ve znamení lázeňských tradic. Zahajování turistické sezóny bohužel kazil déšť a z původně plánované venkovní veselice se dával dohromady program, který by vyhovoval prostorám Kongresového sálu. Zahajování turisticko - lázeňské sezóny probíhalo ve dvou dnech. Voda, která padala z nebe už od soboty nadělala v nedělním programu celou řadu změn. Původně naplánované svěcení Žofiina pramene a předvedení venkovních koupelí sice proběhlo, ale v odpoledním programu nastal jemný chaos. Májka se stavěla o tři hodiny dříve, než se původně plánovalo a také pan Priessnitz se svou chotí prošel sanatoriem nepovšimnut k otevření procedur.....

Divadelní představení a doprovodná akce Šermířského spolku Jeseník byla bohužel nadobro zrušena. Od patnácté hodiny zahrála v Kongresovém sále teprve před čtvrt rokem vzniklá bigbandová kapela Half Time Band. Souběžně s tím se v Zimní zahradě vyřídily děti s kapelou Wabank. Hodinu před osmou jste se mohli pobavit na Májové veselici.

Také pondělní otevírání sezóny se přizpůsobovalo možnostem Kongresového sálu. Zábavný program začal už v devět hodin dopoledne. Vystoupení mažoretek Lady Jurkové a Lenky Bachové prokládala muzika Čtyř Dohod z Ostravy. V jedenáct hodin dorazil Vincenz Priessnitz se svou chotí a doprovodem. Během svého proslovu stačil nadobro vykurýrovat jednoho hypochondra z jeho smyšlených bolestí. Léčení neušel ani starosta Města Jeseníku Jiří Krátký. Zahájit sezónu pomohli i zástupci našich partnerský měst: Betina Häring a Hanz Scholz za německý Neuburg, ze slovenských Bojnic přijel Ján Oberfranc a pozvání přijal i zástupce nedalekých Glucholaz. Všichni slavnostně připili čistou pramenitou vodou na budoucnost Priessnitzových léčebných lázní. Starosta Krátký opatrně čichal ke svému poháru, zřejmě čekal podobný žertík jako loni, kdy si místo pramenité vody připil prý dobrou slivovicí.

Po oficiální části se v zábavě pokračovalo až do odpoledních hodin. Skromné publikum nebylo ošizeno ani o módní přehlídku a dokonce ani o vystoupení Dechového orchestru mladých.

 

Fotogalerie:

 Image Image

 Image

С тех пор "Приключения Петрушки"как она увлеклась потусторонними явлениями, ей часто мечталось увидеть своими глазами настоящее "бесплатный шансон скачать бумер"привидение, но для таких вещей нужны соответствующая обстановка и "Все лучшие сказки и рассказы"подходящее время суток.

Будто подняли занавес, и мне открылась вся "скачать музыку на телефон через блютуз"сцена, я восстановил в "патчи корсары город потерянных кораблей"памяти все действия шаг за шагом, в точнейшей последовательности.

Потом "Тесты по математике. 6 класс. К учебнику Н.Я. Виленкина и др. ФГОС"раздался резкий свистящий звук, все неприятные ощущения в моем черепе разом исчезли, лианы "музыка платно скачать"поникли, отпустили меня, и я, корчась, упал на "Барби. Большая раскраска с наклейками"ковер, чудом не угодив в лохань "Жизнь и удивительные приключения морехода Робинзона Крузо"со слизью.

Треск, свисток, звуки тяжелого дыхания.

Он направился в маленькую "Занимательная география для малышей"комнату, выделенную Чиуну в Белом Доме.

Он напомнил мне спускающегося с небес архангела, распростершего над нами крылья.

 
 

Podobné články

Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky