Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Server

Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů a je zakázáno je bez jejich
souhlasu jakýmkoliv způsobem rozšiřovat či publikovat.
jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu

 

optimalizováno pro: 1024x768 a vyšší, IE 5.0


Copyright Němčík design


2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena

Vytvořeno v Joomla!

PageRank

Zahájení lázeňské sezóny 2005 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 01 Květen 2005 22:09
Seznam článků
Zahájení lázeňské sezóny 2005
Page 2
Všechny strany
Share
Image
Dne 1.5.2005 proběhlo zahájení turisticko-lázeňské sezóny 2005. V sobotu 30.4 oslavy začaly doprovodným programem na náměstí v Jeseníku s bohatým hudebním doprovodem, atrakcemi a jarmarkem. 30.4.2005 byla zahájena sezóna v Lipové - lázních u pensionu Kovárna. Zahájit ji přijel samotný Vincenz Priessnitz. Kromě otevření sezóny také ukázal několik léčebných postupů.

Následující den 1. května proběhlo zahájení také v Jeseníků a lázních Jeseník. Slavnostní program začal již v 9 hod. ráno na jesenickém náměstí. Postupně proběhla vystoupení jesenických souborů amatérské umělecké činnosti, hudebníků, tanečníků, šermířů, dalších kumštýřů a vystoupení Divadelního studia LYRA. V 11 hod. slavnostně přijel sám Vincenz Priessnitz s doprovodem. Slavnostnímu přestřihnutí pásky a zahájení lázeňské sezóny se zúčastnily delegace partnerských měst z Německa, Polska, Francie a Slovenska. Všichni zúčastnění pronesly projevy, jesenický pan starosta se projel na historickém kole a nakonec provedly přípitek čistou vodou. Celého aktu se zúčastnilo mnoho lidí, kteří mohli využít služeb stánkařů, jenž náměstí zcela zaplnili.

 V lázních Jeseník probíhal také slavnostní program. V 11:30 došlo k slavnostnímu vysvěcení Priessnitzova pramene a tím k symbolickému otevření vodních studánek. Poté v lázních proběhla série vystoupení dechového orchestru a mažoretek. Celkově přálo tomuto slavnostnímu dni i počasí, kdy bylo celý den hezky teplo a polojasno. Pouze k večeru došlo k malé přeháňce.  

Fotogalerie z akce na Straně 2 : 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky