Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Server

All texts and photos are located are the property of the individual authors and is prohibited without their
consent in any way distribute or publish

jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu optimalize for: 1024x768 and higher, IE 5.0

Copyright Němčík design
a PhDr. Jindřich Němčík

2003 - 2008 All rights reserved

Support: Kraliq 2005

Created in Joomla!

PageRank
 Zahájení lázeňské sezóny 2005 PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Sunday, 01 May 2005 22:09
Article Index
Zahájení lázeňské sezóny 2005
Page 2
All Pages
Share
Image
Dne 1.5.2005 proběhlo zahájení turisticko-lázeňské sezóny 2005. V sobotu 30.4 oslavy začaly doprovodným programem na náměstí v Jeseníku s bohatým hudebním doprovodem, atrakcemi a jarmarkem. 30.4.2005 byla zahájena sezóna v Lipové - lázních u pensionu Kovárna. Zahájit ji přijel samotný Vincenz Priessnitz. Kromě otevření sezóny také ukázal několik léčebných postupů.

Následující den 1. května proběhlo zahájení také v Jeseníků a lázních Jeseník. Slavnostní program začal již v 9 hod. ráno na jesenickém náměstí. Postupně proběhla vystoupení jesenických souborů amatérské umělecké činnosti, hudebníků, tanečníků, šermířů, dalších kumštýřů a vystoupení Divadelního studia LYRA. V 11 hod. slavnostně přijel sám Vincenz Priessnitz s doprovodem. Slavnostnímu přestřihnutí pásky a zahájení lázeňské sezóny se zúčastnily delegace partnerských měst z Německa, Polska, Francie a Slovenska. Všichni zúčastnění pronesly projevy, jesenický pan starosta se projel na historickém kole a nakonec provedly přípitek čistou vodou. Celého aktu se zúčastnilo mnoho lidí, kteří mohli využít služeb stánkařů, jenž náměstí zcela zaplnili.

 V lázních Jeseník probíhal také slavnostní program. V 11:30 došlo k slavnostnímu vysvěcení Priessnitzova pramene a tím k symbolickému otevření vodních studánek. Poté v lázních proběhla série vystoupení dechového orchestru a mažoretek. Celkově přálo tomuto slavnostnímu dni i počasí, kdy bylo celý den hezky teplo a polojasno. Pouze k večeru došlo k malé přeháňce.  

Fotogalerie z akce na Straně 2 : 
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky